Hakkımızda

Ekşioğlu Orman Ürünleri İstanbul’da Sancaktepe/Yenidoğan, Kartal ve Türkiye’nin en büyük kurutma ve kereste fabrikalarından biri olan Şekerpınar Gebze üretim tesisleri ile inşaat, mobilya, dekorasyon, iç mimari ve tersane sektörleri başta olmak üzere birçok sektörün ihtiyaç duyduğu tomruktan kaplamaya,mdf-mdflam sunta-suntalamdan tutkal grubuna kadar geniş ürün yelpazesini üstün kalite anlayışı ve profesyonel satış ekibiyle pazarlayan sektörün öncü firmalarından biridir.

MİSYON

Modern imkanlara sahip, eğitimli insanların özveri ile çalıştıkları, kalite ve verimliliğin sürekli olduğu marketler zinciri ile üretim,mal ve hizmet çeşitliliğini artırarak orman ürünleri sektöründe öncü ve marka olmak.

VİZYON

Ekşioğlu Orman Ürünleri, kaliteli ve konfor yaratan ürünleriyle yaşama değer katan; insana, doğaya, yasaya saygılı bir şirkettir.​​​​

 

Ekşioğlu Orman Ürünleri
Şirketimizin Kısa Tarihçesi

 • 1966

  Asker emeklisi olan Halit Ekşioğlu, 1966 yılında orman ürünleri işine adım atmış,
 • 1969

  1969 yılında atölyelerin birikim yeri olan Kadıköy, Söğütlüçeşme’ de “Halit Ekşioğlu” şahıs şirketini kurmuştur.
 • 1976

  1976 yılında pazar trendlerini takip ederek Kadıköy, Fikirtepe şubesini açmıştır.
 • 1984

  Bu dönemlerde Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ nu bitirdikten sonra  muvazzaf subay olarak Türk silahlı kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde görev yapan en küçük oğul Serdar Ekşioğlu, 1982 yılında Pilot Yüzbaşı olarak görev yapmakta iken babası Halit Ekşioğlu tarafından kurulmuş olan orman ürünleri işine destek vermek ve işi büyütmek amacıyla subaylık görevinden ayrılıp, 1983 yılında İstanbul Üniversitesinde İşletme İhtisası’ nı bitirdikten sonra 1984 yılında babasıyla birlikte orman ürünleri işine atılmıştır.
 • 2000

  İstikrarlı ve özverili çalışmalar sonucu 1990 yılında bugünkü “Ekşioğlu Orman Ürünleri” şirketi kurulmuş ve yine aynı yıl içerisinde Pendik şubesi açılmıştır. İleri görüşlü ve akılcı politikalar ile büyümesini sürdüren şirket, 1996 yılında ; Şekerpınar üretim tesisini ve 2000 yılında da Modoko şubesini müşterilerinin hizmetine açmıştır.
 • 2024

  Ekonomik gelişme ve toplumsal refahın kaynağının, işletmelerimizin başarılı olmaları, süreklilik sağlamaları ve rekabet gücüne sahip olarak yaşamlarını sürdürebilmelerinde yattığına inanan Ekşioğlu Orman Ürünleri; verimliliğini arttırma, müşteri isteklerini hızlı ve etkin bir şekilde karşılama, tüm bu çabaları sürekli kılma amacıyla “Yeniden Yapılanma” ve “Bilgi İşlem” sistemlerine büyük yatırımlar yaparak sektöründe ilklere imza atmış ve rakiplerine karşı da üstünlük sağlamıştır.

  Kurumsallaşmak anlamına gelen bu sistemler Ekşioğlu Orman Ürünlerinin  bugünkü başarısının temelini  oluşturmaktadır. Başarısının altında yatan tüm detayları yazılı hale getiren sistemler, başarılı çalışmanın temelini oluşturmakta, sağlam bir temel üzerinde oluşturulan tüm yapılar gibi geleceğe güvenle bakma imkanı vermektedir.

  Bugünlere uzanan başarı öyküsünde, en büyük gücü eğitimden ve eğitimli personelinden alan Ekşioğlu Orman ürünleri; Mühendis, İşletme, İktisat mezunu ve dalının uzmanı olan 100’ ü aşan çalışanı, geniş ürün yelpazesi ve müşteri memnuniyetini esas alan satış ağı ile orman ürünleri sektörünün köklü ve önder firmasıdır.