Tropik afrika tomruk ve kereste çeşitleri, zengin stok

Iroki Kereste

Iroko olarak bilinen kerestenin bilimsel adı, Cholophora excelsa, bağlı olduğu aile grubu Moraceae dir. Değişik bölgelerde, değişik isimler ile anılıyor. Gana’da Odum, Nijerya’da Rokko, Kongo zaire de Kambala gibi. Ama ülkemizde ticari olarak bilenen adı IROKO dur. Yaş ağırlığı 1000-1100 kg/m3 gibidir. %12 nem oranındaki ağırlığı yaklaşık 650 kg/m3 gibidir.
Sadece ülkemizde değil  dünyada kabul görmüş ticari olarak çok talep edilen bir ağaç türüdür.
Çoğu zaman teak ağacına muadil teklif edildiğini görürsünüz, bu yüzden bazen iroko ya afrika teaki denildiğinide duyarsınız.
Özel ölçü talep eden müşterimiz için getirebildiğimiz tomruk olarak ithalatlarımız yanısıra, Boule kesim diye tabir edilen, kesilmiş tomruk olarak ithalatımız da vardır.
Kereste olarak, 100×100, 100×130 yada 130×130 gibi ölçüleri getiriyoruz. Bu ölçülerin yanısıra 100 mm kalınlık 150 mm ve daha geniş muhtelif enlerde, 2100 mm ve daha uzun boylarda, kalas olarak hem yerli kesim hem afrika kesim yüklü miktarda stok tutuyoruz.
Zaman zaman spot olarak bulduğumuz yada üretimlerden çıkan özel ölçüler ve teklifler ile ilgili fabrika satış personeli ile irtibat halinde olmanızı tavsiye ederiz.
Kurutmasını kendi tesislerimizde yaptığımız iroko kereste ve tahtaları yine profil çekme makinalarımızla projenize uygun ölçü ve şekillerde temin edebiliriz.
Bu ürünün sayfasını inceleyen müşterilerimiz genellikle IROKO DECK sayfamızda ziyaret etmişler. Kırmızı yazının üzerindeki linkten iroko deck sayfasına gidebilirsiniz.
Şekerpınar/ Gebze deki kereste fabrikamızın adresi aşağıda yazılıdır. Cep telefonundan sayfamızı inceliyorsanız, adresin üzerine tıkladığınızda Google maps uygulaması açılacak, ne kadar sürede fabrikamızı ziyaret edebileceğinizi yada adres konumunu haritada görebileceksiniz.

 

TOPTAN VE PERAKENDE KERESTE FİYATLARI İÇİN FABRİKAMIZ SATIŞ SORUMLULARINDAN YÜZ YÜZE FİYAT İSTEMEYİ UNUTMAYIN..
ŞEKERPINAR KERESTE FABRİKAMIZ İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Adres: Cumhuriyet mahallesi özgürlük sokak No:18-19 Şekerpınar Gebze
Tel   : 0 262 658 81 20
Faks: 0 262 658 81 23

PROJE TAKİP SORUMLULARI

Şekerpınar Mağaza :

Sancaktepe şube:

Kartal Şube: